| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut daca o rana o operatie se vindeca corect te mănâncă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da

| anonimg a răspuns:

Rana cand este spre vindecare te mananca. Numai sa nu te scarpini.

| LPCTSTR a răspuns:

Mâncarimea în jurul rănii este cel mai bun semn că rana se vindeca, dar nu te scărpina pentru că se va desface.

| ALEXXXL19 explică:

Luni m-am operat la o operatie eșuată de aluniță și am pansament și mâine mă duc la control să vadă cum decurge. Deci e bine, nu vreau sa stau mult acasă că nu lucrez și nu o sa iau salariu mare

| Petran_Madalin_1993 a răspuns:

Te va manca dar sa nu te scarpini sar puteasa se infecteze vr fund pls