| Sergiu3210 a întrebat:

Salut, daca stau cocosat, tot timpul, mai pot creste in inaltime? tin sa mentionez ca am 16 ani. Stau cocosat aproape tot timpul (foarte cocosat) ma intrebam daca mai pot creste in inaltime, si cum sa fac sa nu mai stau cocosat, mereu cand incerc sa stau drept ma doare spatele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Recomand sa mergi la medic.
Poți folosi o centură pentru postură corectoare. Exemplu: https://m.emag.ro/......DS269VBBM/

| Adrian5575 a răspuns:

O sa mai cresti, nu te opresti din crescut pentru ca stai cocosat. Si eu stateam asa si gasisem pe internet ca daca dormi fara perna, te mai indrepti si chiar a functionat. Dorm fara perna de vreo 6 ani si stau mai drept.

| badpanda a răspuns:

Inca mai ai posibilitatea sa-ti indrepti cocoasa cu anumite exercitii.

| al0o0o0 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un doctor in legatura cu problema asta

| Februar30 a răspuns:

O sa cresti maxim atat cat permite genetica ta. Ca sa ajungi la acel maxim, e bine sa nu duci o viata sedentara in adolescenta. Daca poti si esti sanatos, sa faci inot, baschet si altele care te inalta, dar nu in exces.