| Danny234rf a întrebat:

Salut,de 2 saptamani m-am operat de apendicita
Apendicita acuta a fost dignosticul, acum cand am pipait putin operatia si am apasat putin mai tare se simte tare inauntru
E normal?
Nu ma doare absolut nimic si nu am febra
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu exista durere si febra, fii linistit!---tumefierea (umflarea)tesuturilor care au fost sectionate este normala.

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ce simti tu tare in interior este cusatura. Daca nu ai febra si dureri care sa plece din zona respectiva, stai linistit.

| zăGhost a răspuns:

Nu mai pune mana pe opertaie. Daca ar fi ceva in neregula, ai avea simptome.