| ionutcosmin1996 a întrebat:

De 2 zile am o problema grava. Vineri ( 18.07. 2014 ) am fost cu un prieten cu motorul cca. 30 km si ne-a prins ploaia. Intr-un final am ajuns acasa, am facut o baie si dupa aia am iesit p-afara cu prietenii. Cand am ajuns din nou acasa a inceput sa simt o presiune in partea stanga a pieptului (in partea inimii). Am stat un pic in pat crezand ca o sa-mi treaca dar tot la fel a ramas in intensitate. Crezand ca este o durere trecatoare, am iesit cu prietenii prin oras si am uitat de durere (chiar nu ma mai deranja), insa, din nou ajuns acasa am inceput s-o resimt din ce in ce mai tare. Incepusem sa devin paranoic, aveam senzatii in care credeam ca mi se opreste inima. Pana la urma am mers de urgenta la spital. Mi-au luat tensiunea si mi-au facut un EKG, insa rezultatele au iesit bune. Doctorii m-au tinut sub observatiie pana la 8 ( am fost de urgenta la spital la 3 *dimineata* ), mi-au dat niste pastile si mi-au bagat o perfuzie ( nu stiu de ce ). Pana la urma m-a luat somnul pana la 8, dupa, mi-au facut alt set de EKG-uri si mi-au luat tensiunea, insa n-am avut nimic anormal si mi-au dat drumul spunand ca este un atac de panica si ca o sa-mi treaca. Insa, este deja Duminica ( 20.07. 2014 ) si abia am putut dormi aseara din cauza durerii ( nu este chiar o durere, este o presiune care este deranjanta mai ales cand stau ). Doctorii nu mi-au dat nici-o pastila, nimic. Imi puteti spune ce pot sa iau, ce pot sa fac ca sa-mi aceasta stare? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Probabil că au avut dreptate cu atacul de panică.Eu zic că o alifie ar fi bună, dar nu mă pricep. Poţi întreba la farmacie big grin

| amelicika a răspuns:

Probleme cu muschii