| ionutcosmin1996 a întrebat:

Acum 1 luna am avut o problema cu un asa-zis atac de panica. Am fost de urgenta la spital iar doctorul de garda mi-a spus ca e un atac de panica si m-a trimis acasa fara sa-mi dea nimic. 3-4 zile tot m-a mai durut dupa aia m-a lasat. Insa, acum 3 zile, tatal meu a plecat inapoi in strainatate si atunci am resimtit ceva la inima, ca-mi bate din ce in ce mai tare, niste intepaturi care au trecut pana a 2-a zi. De Miercuri ( 05.09. 2014) tot ma doare partea cu inima si am zis sa ma duc la doctorul de familie. El mi-a spus ca am probleme cu calciul si mi-a dat niste calciu. Am luat 2 zile iar de Sambata a inceput sa ma ia o durere in partea stanga a abdomenului (zone inghinala) si imi chioraie mai mereu matele. Tin sa mentionez ca am pofta de mancare, cand aplic presiune acolo nu ma doare, insa doar simt o mica balonare si un usor disconfort. Eu ma alarmez sa nu fie un inceput de hernie inghinala (chiar daca mi-a aparut dintr-o data, fara sa fac niciun efort). Daca ma puteti ajuta cu orice sfat, orice indrumare, va voi fi foarte recunoscator. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic. Asa am patit eu cand am avut incurcatura de mate. Poti sa mori. Mergi la medicul de familie si sa-ti faca trimitere la control.

| vocea a răspuns:

Merci cat mai repede la medic amice, el te poate ajuta cel mai mult, mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e sa stai linistita ca nu ai nimic asa cum ti-a spus si primul doctor care te-a trimis acasa fara sa-ti de animic. Dai prea multa atentie unor lucruri firesti, o simpla svacnitura sau intepatura a inimi te face sa te sperii si stai cu gandul numai la asta.intepaturile deinima si de abdomene in tinerete este semn ca inima se dezvolata ca si celelalte organe. nu te speria, pentru ca fiind si singura intri in panica, ti se pare ca durerea se accentueaza si tot asa, oana incepi sa faci crize nopatea si sa nu mai poti dormi de frica. Mergi mai bine la un psiholog, el te poate ajuta. Boala se numeste anxietate.Citeste,pana una alta de star9le de anxietate si fa legatura cu ce ai tu si sa vezi ca am dreptate.