| cr1571n3l a întrebat:

Salut de 2 zile mi s-a facut sub limba o rana e mica si e rosie, nu pot manca din cauza ei si nici nu pot vorbi bine, cum pot sa o tratez? cum sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Pana ajungi la medic poti lua o bomboana drops si sa o tii acolo pe rana cat poti de mult ...chiar daca este incomod dupa ce se topeste vei scapa de usturime!

| mariaWoW a răspuns:

Pai uneori si mie imi apare. Pune bicarbonat dizolvat intr-un pahar cu apa, amesteca si trebuie sa faci galgara sau poti sa iei bicarbonat si sa pui pe rana.
Sa faci cateva zile si o sa disparabig grin
sper ca te-am ajutathappy

| gaby1389 a răspuns:

Eu o spun din propria experienta.m-am spalat cu ceai de musetel si a doua zi nu mai aveam nimic.