| georgianaanonim1 a întrebat:

Help.
Am mancat seminte multe cu sare si am observat ca la buza de jos si cea de sus pe margini in interior este o dunga mai grosuta de culoare rosie, ca un fel de rana dar nu e, care se simte cand dai cu limba. Cum pot sa scap de ea urgent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E o iritatie de la sare. Trece in cateva zile

| Wr3nch a răspuns:

Astepti sa se vindece natural.

| georgianaanonim1 explică (pentru Wr3nch):

Merge sa fac spalaturi cu ceai de musetel?

| Wr3nch a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Da, poate sa ajute. Unii spun ca si un pic de miere pusa pe rana accelereaza vindecarea dar nu garantez.

| Andreeush a răspuns:

E o iritație, va trece într-o zi două.

| georgianaanonim1 explică (pentru Andreeush):

Deja e a doua zi, unde e roseata acolo s-a umflat putin si au mai iesit si niste afte mici cat varfu la ac

| RobertMoon a răspuns:

Te-ai iritat din cauza la sare, o să treacă în maxim 2 zile.

| georgianaanonim1 explică (pentru RobertMoon):

SUnt toata rosie pe interiorul buzei... cu ce sa ma dau sa treaca? Crema de galbenele? Miere? Ceai de musetel?

| RobertMoon a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Crema de galbenele si bicarbonat de sodiu mai degraba