| viktor7 a întrebat:

Salut, de 9 zile sunt racit, de aproximativ 6 mi-a trecut in mare raceala doar ca mai tusesc, in timp ce tuseam am mai si fumat ici, colo, credeti ca s-ar agrava sau cum as putea sa o tratez? am luat sirop expectorant ieri si mai am putin in sticluta pentru astazi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| lupisor a răspuns:

Nu patesti nimic din raceli, e si perioada racelilor acum...
Daca te tine mai mult de 14 zile *2 sapt* atunci trebuie sa mergi la doctor.
Dar din simple raceli e mai bine sa nu bagi pastile in tine aiurea.
In cazurile mai grave, gen febra 40 etc, atunci e de medic.
succes

| viktor7 explică:

Au trecut deja 2 saptamani iar eu am ramas cu o tuse urata si nu stiu ce sa mai isu. Am luat ACC