| SpikLo a întrebat:

Acum o saptamana am racit si am inceput sa tusesc destu se mult. Am luat un sirop raceala a trecut dar mai tusesc putin. De cateva zile a inceput sa ma doara in dreapta jos sub coaste prin zona aia. Ma doare cand tusesc sau cand nu stau bine on pat. Ce am? In cat timp va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Du-te la medic poate fi nevralgie sau inceput de pneumonie
tusea este seaca? febra?

| untu a răspuns:

Sa luati paracetamol(Parasinus) si Nurofen Forte pentru raceala si gripa, eu mi-am luat asa si am stat pe pat doar o zi!
Sa beti un ceai fierbinte de tei cu lamie! extraordinar de bun si iti da putere, a doua zi veti fi ca nou!

| thalyslly a răspuns (pentru untu):

Paracetamolul si nurofenul au amandoua efecte antiinflamatoare.sa ia oi unul ori altul

| ion933 a răspuns:

Poate te doarte apendicelehappy

| SpikLo explică (pentru ion933):

Nu e la apendice. E mai sus.

| SpikLo explică:

Nu am febra...

| thalyslly a răspuns (pentru SpikLo):

Atunci nu e pneumonie si nici bronsita
mai ia nurofen cateva zile si daca nu trece du-te la medic