| AlexandruPopa447 a întrebat:

De cand am ridicat nişte saci de azot ma doare foarte rau cotul manii stange cand depun efort cu acea mana sau cand o misc in unele moduri. Ce poate fi? Este permanent? In cat timp va trece? Exista vreun medicament pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie nimic grav. Posibil sa ai febra musculara. Iti trece, cel mai probabil, in cateva zile.

| croissant a răspuns:

Ai facut un efort. Nu, nu este permanent. Ia de la farmacie un lioton gel. Daca nu iti trece timp de o saptamana ar fi bine sa faci o ecografie sa nu ai ceva rupt. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii o indindere de muschi, sau o rasucire de tendon.
Mergi la medicul de familie sau la radologie sa vada ce este rau cu cotul, ca de la sine s-ar putea sa nu treaca, mai ales daca tendonul ala este rasucit.

| Goete a răspuns:

Magnetii Nikken te ajuta de pe un moment pe altul, chiar instantaneu. Incearca, daca ai posibilitatea. Vorbesc din experienta proprie, mama are si am incercat cand am avut probleme o data ca am dormit rau si m-a durut gatul si o data cand m-a durut genunchiul si nu puteam sta pe picior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti treaca pan` te-nsori. laughing
ti-ai sucit vreau vena sau vreun tendon.
Daca era ruptura de muschi sau ceva, se invinetea.
Da-te cu voltarol, sau spray de-ala cold nu stiu cum, e albastru, si iti raceste pielea. Poate dura intre cateva zile, si 2 saptamani chiar.