| Mihaela_Sutu_1975 a întrebat:

Ma doare in partea stanga jos cand apas cu mana, dupa ce mananc sau depun efort nu fac temperatura cine poate sa-mi spuna ce sete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poate e de la colon, cel mai competent raspuns, insa ti-l poate da un doctor, poate fi si de la fiere, si de la stomac.

| pietrean a răspuns (pentru BiuL):

Colicistul(fierea)se afla in partea dreapta, sub coaste! Iar colonul, este mai jos, in spate si nu poate fi palpat. Poate intestinul subtire, ai vrut sa spui.

| pietrean a răspuns:

Poate de la apendicita inflamata.Dar un control, chiar si la medicul de familie, ar fi mai bine si nu ai mai sta in incertitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai o anexită! E o problemă ginecologică. Sfătuieste-te cu medicul de familie ca apoi să te trimită cu bilet la medicul de specialitate( în cadrul asigurărilor de sănătate )!
Te pup!