| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut, in ultima vreme am tot făcut efort cu mainile. Am ridicat saci de ciment, BCA, etc. Si am observat ca ma doare mana dreapta doar cand fac efort, iar la încetare încetează și durerea dupa un timp. Ieri din nou, dar mi s-a si învinețit intr-un loc. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am tot făcut efort cu mainile...ma doare mana dreapta doar cand fac efort.Ce poate fi?"

ai făcut o observație extrem de interesantă. E util de știut la ce altitudine iți desfășori activitatea. Deci?

| ywar a răspuns:

Iti mai dau eu o tema de gandire: daca ai manipulat gresit greutatile (saci de ciment, blocuri BCA, caramida, materiale) coloana ta nu va fi foarte fericita si risti (prin acumulare) sa ai probleme cu discuri herniate sau sparte...

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns:

Hmm.oare ce poate fi? Efort, muschi, ligamente, greutate..cresc muschiiii, se mai intind lipiturile dintre oase.

| 2FanMessi2 a răspuns:

S ar putea sa fie o febra musculara. Dacă durerea nu te lasă zilele acestea recomand sa mergi la un doctor. Posibil sa fi făcut o întindere.