| ImiPlakeHalvaua a întrebat:

De cand ma stiu am avut problema asta cand ma tundeam sau cand ma duceam sa ma tund... Cand aud aparatul de tuns pe langa ureche parca-mi gadila cineva coloana si incep sa tremur si este foarte stanjenitor o doamna la care m-am tuns a spus ca sunt alergic la aparatul de tuns, dar suna ciudat, voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca respectiva d-na a dat dovada de ''eleganta'' in exprimarea sa. big grin

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

AI putea sa te tunzi doar cu foarfeca daca la aparatul de tuns ti se intampla asta, nu cred sa fie o alergie, mai mult o sensibilitat/ frica a ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As muri de ras laughing)) Asta e, macar razi si tu nu sa nu pari un handicapat cu cancer.

Răspuns utilizator avertizat
| alyyyyy2018 a răspuns:

Cred ca nu iti poti controla acea zona. Cand tund un nepotel, mereu simte o senzatie de gadilat cand iau puful de pe gat si se misca. Incerc sa fac repede si cu mici pauze pentru ca mereu cand ajung acolo se misca si se vede ca fara sa vrea, pur si simplu asa simte. Cand iau pe langa urechi, nu se misca, doar in spate.
Probabil ca e ca si gadilatul. Unii se gadila in talpi, altii nu.

| vasilemicutz a răspuns:

Si eu am exact aceeasi problema, pe parte dreapta, pe langa ureche. Nu imi place deloc sa ma tund, simt cum mi se incordeaza gatul si simt si un fior pe spate cand atinge cu masina zona. Mi se intampla si cand sunt emotionat sa imi tremure cumva impulsiv capul, se observa greu din exterior, dar eu simt ca si cand m-as curenta. Nu stiu de unde este problema, poate este o problema cu nervii, si eu sunt curios