| Antal_Sebi_1995 a întrebat:

Salut, de cateva luni imi tot pocnea genunchiul uneori doar ca nu aveam nici o durere, de o luna sa zicem a inceput sa ma doara putin cand il pocneam / si cand ma ridicam de jos pe piciorul cu durerea ( piciorul drept ), iar de vreo 2-3 zile ma doare foarte rau cand ma ridic in el si nici nu prea pot sa il indoi pentru ca ma doare cam tare, adica pot dar doare tare. am 14 ani si am facut fotbal 4 ani, care ar putea fi problemele? O sa ma duc la doctor Lunea viitoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti mai forta genunchiul, fiindca poti ramane cu sechele toata viata!
Acum este sezonul: mananca racituri (piftele) cat mai multe, precum si supa de gaina /cocos de casa (peste 2-3 ani), fiert incet 5-6 ore!
Impotriva durerii poti folosi "Voltaren", "Diclofenac", "Diclosal" sau "Diclac", sub forma de gel. Trebuie sa-ti ungi genunchiul subtire, iar peste un sfert de ora isi face efectul, scade durerea.
Evita sporturile de alergare (inclusiv fotbalul) pana ce nu se vindeca complet genunchiul + inca cel putin un an!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cat mai urgent la doctor, el iti poate spune concret, nu te joci cu sanatatea, ¯\_(ツ)_/¯

| Antal_Sebi_1995 explică (pentru anonim_4396):

O sa ma duc luni dar incerc sa vad ce as putea avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate s-ar putea sa fie de la fotbal, oricum mergi la medic.
Eu amandoi genunchii praf de la sala. Imi pocnesc si trosnesc ca dracii.