| ThinkDifferent a întrebat:

De cateva zile am observat ca vad ceva nergru transparent in fata ochilor ca o linie transparenta mica si se misca odata cu ochiul. Asta se intampla doar cand e lumina afara. Eu nu am probleme cu ochii adica vad perfect.
Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BogdanDavidZ a răspuns:

Salut acele lini, scame, puncte, etc. Se numesc miodezopsii, si eu am asa ceva, am fost la ofalmolog si mi-am facut niste ochelari pe care ii pun cand ma joc pe telefon dau pc. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, dar totusi nu ar strica sa iti faci un control ( mie mi-a zis sa nu mai stau asa mult pe telefon sau pc ca dupa acea va trebui sa port ochelari permanenti.)

| Moon1997 a răspuns:

Esti anemic poti sa mananci fructe de grephuit sau suc natural

| InnaFram a răspuns:

Anemie.