| Anonimtretre a întrebat:

Salut, de cativa ani mi-au aparut vreo 2 bubite in cap.Acestea sunt rosii si la inceput erau sensibile, cand ma scarpinam acestea se spargeau si aveau mici eruptii cu sange, dar acum au inceput sa mai apara inca 2, stiti ce pot face? Tin sa mentionez ca nu ma jeneaza (nu ma dor sau ma mananca)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa nu te mai scarpini in acea zona. Poti merge la medic sa afli daca sunt motiv de ingrijorare sau nu.

| Continchiscontsters a răspuns:

Probabil de la șampon ai grija ca dacă faci dus mereu nu-i bine