| golem2345543 a întrebat:

De 2 luni ma doare in continuu stomacul. Mă doare după orice mănânc. În fiecare zii ma doare. Ce credeti ca am si ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil gastrita saul ulcer.
Mergi la medic sa-ti faci analize medicale, si iti vor pune diagnosticul in functie de ce iese la analize.
Intre timp, se impune o dieta alimentara drastica, tinuta cu cea mai mare seriozitate, ca sa nu te mai doara stomacul.
Alimente interzise: prajit, gras, afumat, tocat, salamuri, carnati, paine proapata, cozonac, oua prajite, nu se bea nici un fel de suc, nu se bea nimic acidulat, nu se bea bere si alcool.
Se pot manca: supe de zarzavat sau pui (fara rosii), mancarica de legume (fara rosii) si fara ceapa prajita, pilafuri, piureuri, carne de pui fiarta sau fripta, peste la gril (nu prajit), branza proaspata, iuart grecesc (fara fructe), kefir, ceai de plante. Painea se manaca sub forma de pezmet, sau cat mai uscata.

| dannyel86 a răspuns:

Simptomele pot avea cauze diferite.
Numai un medic specialist poate pune un diagnostic corect.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Gastrita. Mergi la medic.

| Felys a răspuns:

Ulcer,mergi si faci investigatii si vei afla exact ce ai si cum poti trata

| comyne a răspuns:

Te duci la medic

| Robert17x a răspuns:

Cancer de stomac

| PaulaRo a răspuns:

Gastrita ar fi o idee. Ce poti sa faci? Pai sa mergi la medic, de preferat de urgenta.

| McM84 a răspuns:

Nu te panica, mergi la un medic, prefarbil gastrolog! Cu siguranță ai o gastrita se tratează cu medicamente!? Sănătate multă