| AndreiPopovici6969 a întrebat:

Salut! De ceva timp am crezut ca am o intindere la inghinal de la fotbal, dar se resimte mai mult in zona vezicii (miscari bruste, etc). Am luat anti imflamatoare, dar vad ca inca se mai resimte. Nu este la inghinal, este cam in zona vezicii. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa faci ecografie atunci vei afla ce ai, noi nu putem ghicii. Poti avea nisip sau pietre la rinichi.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai mare grija sa nu fie o hernie inghinala.
Mai bine ia o pauza de la fotbal, pentru cateva zile si palpeaza-te sa nu ai ceva umflat, la stinghia piciorului, nu acum ci maine sau poimaine.

| daniela1107 a răspuns:

Mai mult că sigur ai o hernie inghinală, ai mare grija de tine și nu te mai extenua, ia totul mai ușor, ar trebui sa te duci la doctor pentru un consult. Dacă chiar ai hernie poți scăpa de ea doar prin operatie. Din fericire este o operație simpla iar recuperarea este rapidă. Ai grija de tine și multă sănătate!