| DaReZon a întrebat:

De ceva timp am fost racit, mi-a durut gatul si am tusit. Acum raceala me-a trecut de vreo saptamana dar tot tusesc. Imi vine sa tusesc de mai multe ori si am mici flegme. Acum imi este frica ca ceva nu e in regula cu mine straight face De ce inca tusesc mereu? Exista vreun tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Incearca fluimucil si vitamina C cu propolis! Consuma ceaiuri cu miere.

| thalyslly a răspuns:

E normal
secretii bronhice
acc sau eromed si iti trece dupa 2 pastile

| Azµre a răspuns:

1)Lapte de măgăriță dacă ai de unde lua.
2)Poți bea shatou de ou în fiecare seară, se face cu un gălbenuș de ou zahăr și lapte cald.
3)Expectorant sirop de la farmacie.

| EvaneSScence a răspuns:

Daca ai flegme poate mai ai puroi in gat. De ce nu mergi la doctor?

| 01rukia01 a răspuns:

Nu te ingrijora, e sezonul rece si racesti mai des si daca iti trece nu-ti trece chiar de tot
ia ceva de tuse, bea niste ceai cu miere
si du-te la medicul de familie la un control sa se uite asa putin in gatul tau da nu trebuie sa te sperii si mie mi se intampla

| llljk a răspuns:

Întreabă la farmacie de un sirop pentru tuse, spune-i că tusea e persistentă.

Ei ştiu despre ce e vorba, eu tot aşa am procedat.