| Dinca_Florin_1999 a întrebat:

Salut.
De ceva timp, aproape un an, simt usturime atunci când urinez. Am 18 ani și sunt băiat, senzația este de usturime și arsură în timpul urinării și după e o mică durere ce durează câteva secunde.
De asemenea am senzația că nu se golește vezica în totalitate.
O senzație asemănătoare am și când termin actul intim(am folosit exprimarea asta să postez în categoria "sănătate"), doar că mai ameliorată.
Sunt curios dacă a mai trecut cineva prin asta la 18 ani și dacă e de la prostată sau e o infecție urinară, și dacă e una din astea cum se tratează sau dacă revine după tratament

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la un medic urolog.

| aXy99 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te duci la medic. Ori de familie ori urolog (in final tot acolo vei ajunge). Probabil ai o infectie.

| Donsavas a răspuns:

Da. Infecție urinara. Trateaz o la medic!