| Smile27 a întrebat:

Buna!
De curând am câteva simptome care mă duc cu gândul ca as putea avea o infecție urinara. Din studiile pe care le-am realizat am ajuns să realizez ca am câteva simptome ce se regăsesc în infecție urinara denumită pielonefrita.
Am senzația de vomă uneori, de asemenea nu pot mânca din această cauză.Am si avut vărsături in urma mesei.
Am o durere apăsătoare in partea rinichilor.
Urinez des, dar nu stiu dacă acesta este cu adevărat un simptom deoarece eu consum in general multe lichide.
In articolele pe care le-am citit spune că ar trebui să ai febra, cât si disconfort in momentul urinarii (usturime).
Ce credeti? Am sau nu infecție urinara...sau poate am piatra la rinichi...
PS:oricum voi realiza un set de analize dar până atunci m-ar ajuta mult sa aud si părerile dvs.
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa simptomele descrise de tine ai putea avea multe, de la un colecist lenes, sau cu pietre, la diabet, dar in nici un caz pielofefrita!
Mergi la medic si fa-ti analize medicale, cu siguranta vei afla ce ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici studiile tale, nici parerile avizate sau neavizate de pe net nu iti pot pune un diagnostic. Diagnosticul se pune de medic in urma unei consulatii si a unor analize

| Fcsb_Vali_1989 a răspuns:

Cam aceleași simptome le-am avut și eu în trecut și am fost la medic și mi-a prescris niște pastilute moi, dar îți recomand sa te duci la medic sa nu se agraveze