| mvmi25 a întrebat:

De ceva vreme mai mereu fac puroi la degetul mare de la picior.Dar acum este mai rau, am scos puroiul si a ramas umflat degetul si doare cand il ating.Ce poate fi? Stiti vreun tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa te adresezi unui medic chirurg. Inainte de a face un tratament local, e necesara o buna curatare chirurgicala a zonei respective.
http://www.i-medic.ro/......a-corpului

| Roliii a răspuns:

Du-te la un medic de familie bun si daca zice sa mergi la un chirurg du-te la unul bun.Eu nu pot sa-ti zic ce e numai daca vad.

| User2 a răspuns:

Pana ajungi la doctor da acolo cu spirt, te usuci si dai cu alifie de galbenele si pansezi.Bafta si sa te faci bine!