| Baltean97 a întrebat:

De curand am inceput sa am noaptea palpitatii si inteparuri usoare si scurte in piept. Eu lucrez curier la Glovo, se poate din cauza ca merg mult cu bicicleta, gen 5-6 ore pe zi? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Mergi la un cardiolog. E posibil ca organismul tau sa nu suporte efortul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am patit asta muuuult timp. Cand sunt super stresat sau concentrat imi apare.
Si daca stau foarte mult in frig, si fac efort neasteptat, fara incalzire, de ex sprint iarasi apare. Nu te lua dupa mine, du te la doctor ca si eu am fost si a spus ca se intampla la tineri. Asta e pentru mine dar tu poate ai ceva, el o sa iti zica.
Dar la mine, daca sunt stresat, nu e posibil sa nu patesc. Daca nu iese nimic de la cardiologie poti sa incerci un psiholog. E foarte greu sa eviti stresul, mie mi-a luat o gramada de timp

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,daca consumi energizante ..cafele..sucuri..dulciuri toate in exces corpul raspunde cu stimuli ai reactii redu Dulce si cofeina chiar lasa-le un timp, daca nu consumi ce am zis atunci du-te la un medic el te poate ajuta cel mai bine!