| SalamanderMan a întrebat:

De curand m-am inscris la fotbal. De obicei mai jucam in scoli cu prietenii dar nu simteam nimic. Acum cand am inceput sa joc fotbal, dupa ce alerg am o durere de la Femur pana la glezna destul de incomoda. Cand ma opresc din alergat incepe sa ma doara dar dupa cateva zeci de secunde se amelioreaza. Eu cred ca poate este de la incatvitate fizica doarece nu am mai depus efort mai "maricel" de vreo 3-4 luni. Ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Te incalzesti bine inainte? Incalzeste mai bine, inainte de antrenament zona la care stii ca ai probleme si vezi cum decurg atunci lucrurile.
Incalzeste adica fa incalzire mai mult.
Multa sanatate.

1 răspuns:
| SalamanderMan explică:

Scuzati-ma, am gresit, nu este de la femur in jos ci de la fibula.