| Violinpiano29 a întrebat:

Salut! De două luni mi-am făcut la salon găuri în urechi. Totul a fost ok până acum, dar acum după două luni la urechea dreapta în jurul găurii cerceilorși în fața găurii și în spate s-a făcut o pielița uscată și dacă noaptea imi dau jos cercelul acea pielița se pune și pe gaura cercelului, și dimineața abia îl pot baga la loc. Și pe lângă asta mi-o curs și sânge un pic si ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

S a inflamat. Apa oxigenata, crema de galbenele.
Hai ca ti trece, o sa vezi.
Sanatate, ❤️

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca are infectie consulta un medic, din cele ce ai descris nu imi dau seama daca este si infectata sau nu urechea!
acel "dop" de piele da se formeaza, este ca o crusta si este firesc sa creasca
trebuia sa porti cercei medicinali mai multa vreme

| Andra0987654321 a răspuns:

Eu mi-am facut vara trecuta un piercing in ureche, la inceput si eu aveam pielita uscata, cand îi am dat joc cercei mi-a curs sange, apoi am dat cu alcool sanitar si dupa a fost totul ok.