| XcritiX a întrebat:

de la pitiriazis versicolor iti ies niste pete albe pe corp...iti pot ramane pete albe permanente? ma refer sa iti ramana petele pe tot restul vietii, am 14 ani si imi este teama sa nu imi ramana asa!crying doctorul mi-a ca s-ar putea sa imi treaca s-ar putea sa nu! nu stiu ce sa cred ...va rog frumos ajutati-ma si pe mine dau funda celor ce imi raspund plsbatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Pitiriazisul versicolor netratat persista timp nedefinit, dar se pare ca apare si dispare din cand in cand. Apar recaderi frecvente, chiar si cu tratament. Dupa tratament, petele albe vor ramane pe tegument timp de mai multe luni, chiar daca micoza se vindeca.

3 răspunsuri:
| XcritiX explică:

Abia astazi am fost la medic si am luat un tratament si mi-a zis sa incerc sa vin din nou peste o luna daca nu se rezolva nimic ma duc sa imi schimbe tratamentul oricum multumesc pentru sfat!

| Céline7 a răspuns:

Petele albe sunt niste semne si iti vor ramane toata viata sad am si eu o pata alba la umar sad Imi pare rau

| 12333 a răspuns:

Si eu am pitiriazis, iar mami m-a dus la spital si mi-a dat tratament pentru cateva luni
sfatul meu este sa te duci si la alt doctor