| GeorgeOG19 a întrebat:

De vreo 2 saptamani simt un fel de mucus in gat,lipicios si am o senzatie de sufocare, mai ales noaptea.A mai avut cineva asa ceva? Cum ati trecut de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Ai o infectie in gat. Mergi la medic

| ziftode a răspuns:

Mucus in gat nu e neaparat infectie, dar nu strica deloc sa mergi la medic, poti sa ai ceva la plamani si sa nu ai alte simptome pana cazi la pat

insa poate fi doar un guturai care se duce pe gat, tot e sezonul, iar eu am avut o problema asemanatoare si nu puteam dormi noaptea, asa ca, am luat sinos forte, este naturist si foarte puternic (doar ca, putin cam scump)

| Teo29 a răspuns:

Fa-ti un exudat faringian, gasesti pe net cum trebuie sa te pregatesti pentru el. Cu rezultatul mergi la ORL dupa.