| anonnimulll a întrebat:

Salut, de vreo luna de zile tot fac intinderi musculare, ba la stangul ba la dreptul, acm o saptamana am avut la amandoua picioare mi-au trecut nu mai simteam durere nimic, acum iarasi am intindere la dreptu, ce sa mai fac, luam vitamine inainte eurovita cu ulei de peste si nu prea faceam asa des intinderi..., am facut o pauza de o luna de zile, acum cred ca incep sa le iau din nou ca sa nu mai fac intinderi musculare, ma incalzesc bine inainte de antrenament, mananc sanatos cat de cat, dar cred ca sunt eu de vina ca nu mi-am mai luat vitamine. va multumesc! vreau raspuns! Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| saftaiiustin a răspuns:

Same problem!
Fac sala de cativa ani, am 16 ani.
Medicul a recomandat un mic repaus sa odihnesc muschii dar nu pot sa fac asta, stric programul.
Ma duc la sala de 4 ori pe saptamana si nu iau vitamine si alte prostii...
Deci cateodata in timpul exercitiilor fac niste intinderi care nu ma lasa cu orele.
Daca gasesti un rasp sa mi-l zici si mie. Pana atunci fp si bafta