| Neamiticahfdn a întrebat:

Salut, deceva vreme am o durere la genunchi, nu e mare, doar cand ma scol dimineata parca il simt amortit, iar dupa 5-10 minute de miscare imi trece, si daca stau mult timp la calculator, sau la un film nemiscat, cand ma scol simt asta, nu o pot numi durere,. Ce ar putea fi? Eu zic ca din cauza lipsei de miscare, lenevesc toata ziua. Am fost la medic a zis ca nu am nimic, poate e de la crestere, ca am crescut mai mult in ultima vreme, e posibil de la asta? Am 16 ani, 1, 78cm, 62kg. Mai demult m-am ocupat cu sportul, de un an m-am lasat, astept raspinsuri bune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Iti pot recomanda in cazul in care durerile persista, sa citesti mai mult despre banda magnetica knee active happy

| Buzi213 a răspuns:

Te-ai supra-solicitat cand ai facut sport. Asta a afectat. Cea mai simpla metoda e sa reduci efortul si sa te ridici la fiecare 30 de minute de pe scaun cand stai la calculator sau te uiti la film. Succes