| cenumesapunaici a întrebat:

În mod normal dimineață mănânc omletă din 2 ouă cu brânză feta,fără ulei. Și două felii de pâine integrala și câteva nuci. Dar vreau să diversific. Maine vreau să mănânc puțină salată de varză cu o roșie, 2 felii de pâine integrală și puțin peste la grătar. Vreau să pun și puțină brânză? Vi se pare mult? M-as putea îngrășa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E foarte bine dar nu e sanatos sa mananci atatea oua. Mananca doar de 3 ori pe saptamana acea omleta.

| Coquinne a răspuns:

Daca te ingrasi si de la un pahar cu apa, da.
si daca zici ca mananci in fiecare zi omleta, desi nu pui ulei, degeaba, pe saptamana se mananca maxim 4-5 oua, altfel maresti colesterolul.
mai sanatos e sa mananci un ou fiert in fiecare zi.

| cenumesapunaici explică:

Țin să îți amintesc ca asta e un site pentru orice fel de întrebări. Și dacă nu poți lua asta în serios mai bine taci. Salutare!