| cenumesapunaici a întrebat:

Fac sală de 6 luni. Și mănânc destul de sănătos. Dimineață omletă din două 2 și puțină brânză feta cu 22 felii de pâine neagră. Și mai nou am. început să mănânc și nuci. Dar nu știu ce să spun despre ele. Sunt bune? Îngrășa? Am auzit ca au grăsimi bune dar eu vreau să scap de grăsimea abdominală.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

22 de felii de pîine mi se pare enorm.Chiar dacă e neagră.
Nu cred că e bine ce faci.
Poate afecta glicemia.

| LoverNutella69 a răspuns:

Nu nucile nu ingrasa din cate stiu eu. Sunt bune si contin o gramada de vitamine. Daca vrei sa scapi de grasimea abdominala poti sa iei dimineata pe stomacul gol o cana de apa calduta si lamaie chiar merge. Sper ca te-am ajutat! :*