| tinka1 a întrebat:

Salutwinking Doresc sa dau la un curs de modelling, apoi incetisor incetisor sa devin un model ( am cunoscuti care se ocupa cu asta si mi-au zis ca ma vor ajuta putin ). Eu am 19 ani, am 1, 74 si 52 kg, de obicei ma mentin la 49 kg. As dori sfaturi la intrebarile : Trebuie sa slabesc pana la 49-50 kg cand ma voi duce la casting sau pot sa ma duc si acum la casting chiar daca am 52? Este normal greutatea de acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

Da, ar trebui sa ai maxim 50 kg daca vrei sa fii model. Un model trebuie sa aiba 1. 72 inaltime (minim), 50 kg maxim. Un fotomodel e cel care pozeaza comercial si acela poate sa aiba orice inaltime/greutate, doar sa aiba un aspect fizic frumos si ceva ani de actorie sau sa fie fotogenic. Eu zic sa mai slabesti 2 kg daca vrei sa fi luata sigur de ei si nu respinsa. Daca mergi acum, cu greutatea asta, o sa te roage sa revii peste 2 luni si sa slabesti.Mult succes!:*

| tinka1 explică (pentru Pau17):

Mersi :*

| Pau17 a răspuns (pentru tinka1):

Pentru putin:*

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi merge şi acum la casting.
Nu eşti prea grasă, eşti OK!

Eşti chiar SUBPONDERALĂ ( prea SLABĂ )!

Iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 64, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 12 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Din contră, ar TREBUI să te mai îngraşi cel puţin 5-10 kg!

Toate cele bune.

| Denis_1041 a răspuns:

In primul rand modelurile din ziua de azi se culca cu toti astia care au bani... si devin chiar urate. ajungand la 2 metri si 40-60kg aratand ca niste clovni de la circ...

| byanka1234 a răspuns:

Da,e foarte bine. Eu am 1.74 si ma primit la preselectii.