| malin7 a întrebat:

Duminica ( 6 aprilie ) am fost la o petrecere si in timp ce dansam am calcat stramb. Mi s-a umflat partea exterioara a gleznei. cred ca edem se numeste. era aprox. cat un mar. M-am dus la urgente unde mi-a facut raza si mi-a spus ca am entorsa. Nu mi-a zis ce grad dar mi-a spus sa stau 7 zile la pat fara sa calc pe picior si sa-l tin sub niste perne, sa-l ung cu diclofenac si sa tin gheata. Am stat duminica, luni, marti si miercuri deja puteam sa merg normal. Si am tot umblat prin casa si de ieri ( vineri ) a inceput iar sa ma doara. Tin gheata il ung in continuare dar nu mai stau in pat ca ma plictisesc. In aceste zile el s-a mai desumflat dar de vineri s-a umflat la loc. In cate zile normal se dezumfla edemul asta? Credeti ca s-a agravat? Va rog spuneti-mi care ati mai avut..sunt destul de ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca medicul ti a zis repaos 7 zile trebuie sa il asculti nu sa fortezi piciorul

| seedwow16 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci din nou la doctorwinking