| jasmymaria14 a întrebat:

Buna. Pe data de 4 aprilie am cazut pe scari la metrou si am facut o entorsa, mi s-a umflat picioru f rau am pus gheata dar tot am iesit afara. Seara se desumflase si a doua zi m-am gandit sa ies afara. Am mers cu el mult, vreo 8 ore si cand am ajuns acasa era foarte umflat si negru de la vanatai. Am fost la spital si mi-a spus ca nu e de ghips, la radiografie era totul bine si am stat 2 saptamani cu piciorul ridicat pe 2 perne si m-am dat cu allegel. Dupa 2 saptamani am inceput sa ies iar si sa merg normal dar vad ca pana si acum se umfla si se dezumfla incontinuu. Nu se umfla atat de rau dar nu inteleg cat sunt incaltata se umfla si cand sunt descaltata se dezumfla. Inca folosesc allegel dar nu stiu ma gandeam ca poate stiti ce pot face sau daca e normal si dureaza sa se recupereze… multumesc mult

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ai mers 8 ore dupa ce ai avut entorsă? Trebuia sa eviti mersul pe jos atata timp, macar cateva zile. Acum te miri degeaba. in timp nu vei mai avea problema asta.