| Gorky a întrebat:

Salut! După cât timp mai pot dona sânge? Țin să precizez ca ultima data am donat pe 10/11 ianuarie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| norisorulpufos a răspuns:

După 25 martie poti dona iar.

| Gorky explică (pentru norisorulpufos):

M am uitat acum sa vad cand am donat ultima data și am văzut ca am donat de fapt pe 3 ianuarie. Deci sa presupun ca sunt eligibil să donez, nu?

| norisorulpufos a răspuns (pentru Gorky):

Da.

| ___Enzo a răspuns:

După 3 luni de la donare!

| Gorky explică (pentru ___Enzo):

Poate ai dreptate, dar pe mai multe site uri imi spune că intervalul ar fi de 70 de zile. Unul mi-a spus că cel minim ar fi de 56.