| MrDrx a întrebat:

Salut! După incizie la chist pilonidal poate sa iasă din nou? Aproape a trecut rana dar tot mai curge puroi pe pansament.
Pot sa încerc o crema pe rana deschisă sa nu îmi mai iasă din nou.
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salut! După incizie la chist pilonidal poate sa iasă din nou?
Nu iese, ci crește, dar nu pe acelaș loc.
Pe rana deschisă pui ce spune medicul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca poate sa iasa din nou... din pacate.

| Noturbusiness a răspuns:

Cel mai bine consultă medicul. El va știi dacă este bine sau nu. În absolut niciun caz nu încerca tu singur. Poți sa faci o infecție sau o reacție adversă de o să-ți regreți decizia toată viața.