| Paull18 a întrebat:

E cineva care a slabit pe banda la sala? Cum vi se pare? Slabesti sau alergi degeaba? happy funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| violetajustme a răspuns:

Depinde cat timp alergi. eu cand merg la sala alerg 15-18 minute pentru incalzire.in cazul in care vrei sa slabesti am vazut ca este posibil.un domn de langa mine de la 150 de kg ajunsese la 68 doar cu ceai si banda! am ramas socata cand l-am auzit, bineinteles ca privirea mea a fost imediat atintita la acea persoana si am vazut ca totul este posibil, daca ai ambitie

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu am slabit. Alerg dupa fiecare antrenament cu greutati, in afara de ziua pentru picioare.

| Kyrie a răspuns:

Pe banda slabesti mai greu fata de alergatul in aer liber laughing)), dai mai multe calorii jos daca faci jogging normal (poti sa alergi o ora in fiecare zi sa dai aprox 700 calorii jos), ai grija cu aerobicul totusi, daca vrei sa slabesti e in regula sa alergi si 3-4 ore pe zi, dar daca tu faci sala si nu vrei sa pierzi masa musculara si totusi vrei sa si slabesti un pic, atunci o ora maxim (trebuie sa-ti alegi perioadele cand sa dai jos mai mult decat pui ca sa slabesti, altfel no chance)

sper ca ai inteles laughing