| anonim_4396 a întrebat:

Daca alergi pe banda de alergare de ex la sala, slabesti mult in zona abdomenului si a soldurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți recomand alergarea în aer liber, banda te obosește foarte mult.
Fandări, genoflexiuni, urcatul rapid a scărilor câte trei trepte o dată, etc.
Pa, pa.

| gHelena a răspuns:

Buna, Medeea. Daca vrei sa slabesti, trebuie sa faci sport, nu sa te extenuezi. Organismul nostru este foarte inteligent si pedepseste neplacut orice exces al nostru. De aceea, este bine sa diversifici sporturile, sa alegi plimbarile in aer liber si chiar treburile casnice, deoarece te ajuta sa scapi de kg in plus fara sa te plictisesti alergand ore intregi pe banda. De asemenea, combina miscarea cu multe ceaiuri, fructe si fibre. Spor in toate sa ai!