| florinarena a întrebat:

Salut e normal ca la 13 ani sa nu imi scot preputu la **** mi se pare dureros, doare sau sa nu incerc la varsta asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

Normal si nu prea.
multi dintre baieti au problema asta, chiar si eu am avut probleme in tinerete.

cauta pe net FIMOZA si vezi daca ai aceleasi simptome.

| florinarena explică (pentru Vektor):

Nu am, cred ca doar mi-e frica sa il dau inapoi, o sa incerc cand nu e sculat sa-l dau sau cand e sculat e bine sa incerci sunt confuz

| Vektor a răspuns (pentru florinarena):

Incearca cand nu e sculat, eventual pune niste lubrefiant (sau mult scuipici), vezi sa nu pui ulei normal sau margarina happy