| xTeddyBear a întrebat:

E o chestie destul de serioasa. Deci. Marti dimineata m-am trezit ca ma durea maseaua ingrozitor (cariata), dupa miercuri mi-a trecut. Joi ..ghici ce? Mi-a iesit abces si la maseaua stanga, si la dreapta. Vineri toata gura umflata, limba, gatul ..de nici nu mai pot sa mananc.Am fost la medic si a spus sa iau antibiotice. De la antibiotice ma doare burta, in general de la pastile mari. Ma doare rau de tot cand inghit, si nu stiu ce sa mai fac. Nici nu pot sa dorm noaptea de durere, imi simt gura si gatul umflate, si scuipatul nu e normal, iese ca un lichid. Ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Nu prea avem cum sa te ajutam noi.Mergi iar la medic si spune-i ca nu iti priesc pastilele si sa-ti dea altele.Medicul stie mai bine ce sa-ti faca sa nu se agraveze mai rau.