| vladv26 a întrebat:

Salut, este adevarat ca daca esti un pic mai grasut si faci sala o sa ai muschi mari si o sa ii faci mai repede? adica grasimea se transforma in muschi, e adebarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu e adevarat ca grasimea se transforma in muschi. Muschii se dezvolta pe sub stratul de grasime si devii si mai malac. Pentru slabit sunt exercitiile speciale (cardio) si dieta alimentara.

| giony54 a răspuns:

Grasimea se topeste si se elimina nu se transforma in muschi.Marimea muschilor se pot modifica prin axercitii si proteine.