| ToffyNR1 a întrebat:

Am auzit un tip ca daca esti gras si te duci la sala cica ar disparea grasimea si ar fi inlocuita de muschi(grasimea se transforma in muschi).Si nu stiu cat de mult sa il cred, pentru ca nu mi-a zis nimic de suplimente gen creatina sau alte porcarii de astea.Eu vreau natural, daca merge pe cale naturala asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DLeonard a răspuns:

Grasimea nu poate fi transformata in muschi. Sala o sa te ajute la arderea grasimii(acizilor grasi) iar mai apoi la marirea muschilor. Pe cale naturala o sa te duca la un an - doi.

| Cryshhtian a răspuns:

Ala care a zis asta e un idiot ori face misto de tinelaughing) e imposibil sa se intample asa. la sala prin efort grasimea este eliminata inceputl cu incetul prin transpiratie si un regim alimentar sanatos. Apoi dupa eliminarea tesutului adipos din zonele problema incepi sa lucrezi grupele musculare si incei dezvoltarea masei musculare, nu e deloc usor, dar prin vointa si rabdare poti reusi, funda?big grin

| MisterIcs a răspuns:

Îți dai seama că nu are cum să se transforme grăsimea în mușchi, nu? La sală o să arzi grăsimea și o să fie înlocuită de mușchii care se dezvoltă de la exerciții. Fundă?