| Anonimsilver a întrebat:

Eu am foarte multe cosmaruri, vise urate de cand eram mica, de pe la vreo 6 ani si acum am 13, nu stiu cum sa scap de ele, am o carte a viselor in care explica ce inseamna ce visezi dar nu gasesc ce inseamna ce visez eu, intelegeti voi, o data am visat ca ma transform in Samara din "The Ring" (in versiunea moarta) si omor o femeie cu pistolul dupa aceea pistolul se transforma in sabie si amenint lumea ca daca nu ma lasa sa plec, ii tai gatul unei femei. Am vise ciudate, complicate si urate, se mai intampla sa vorbesc si in somn, eu mai mult as vrea sa aflu motivul, de ce se intampla toate astea? Eu nici macar nu m-am uitat la "The Ring", doar i-am fazut pe Facebook fata fetei alea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Silvia93 a răspuns:

In primul rand cred ca trebuie sa renunti la cartea aia stupida. Mai de mult se credea in bete si pietre apoi in foc apoi in vise pentru ca nu exista Dumnezeu apoi Dumnezeu.
Suntem in 2015 nu crezi ca e am overrated chestia asta cu visele?
Visele sunt niste imagini pe care le vedem iar subinconstientul nostru le `reface` in somn.
Apoi ce te sfatuiesc este sa lasi filmele horror si sf o perioada, incearca sa te uiti la filme de aventura, desene animale (pixar, disney etc).
Ori inchizi facebookul ori nu mai dai click pe chestii care sa te sperie.
O zi buna

| Anonimsilver explică (pentru Silvia93):

Multumesc pentru sfat, cartea aceea am citit-o doar de 2 ori, am citit ce inseamna 2, 3 cuvinte, atat, mie mi se pare o porcarie cartea si eu nu ma uit deloc la filme horror, ma uit pe Disney Channel, nici la SF nu ma uit, le urasc happy

| g00dmorning a răspuns:

Atunci, du-te la un psiholog sau vorbeste cu parintii tai.