| anonim_4396 a întrebat:

Ce cosmaruri sau vise ciudate ati avut? Funda

Răspuns Câştigător
| LetMeHelp a răspuns:

Bunăăă!

Păăăi, am avut parte de multe coşmaruri, dar cel mai ciudat a fost când mă aflam cu toată familia mea într-o casă imensă.
Noi eram încântaţi şi ziceam că 'Wow! Are 5 băăăăi!' laughing şi mă rog, avea multe camere, bucătării o.o, şi alte minuni.
Când am ieşit în curte era garajul închis si cu lanţuri şi lacăte pe el. Mi-am dat seama [în vis] că aia era calea de a ieşi din vis. Eu trăgeam de lacătele alea ca nebunaa, nu ma puteam trezi de loc, si familia mea se uita la mine trisă...

... până m-a trezit fratimiu şi îmi zicea că ma zbăteam în pat.

Dar tu ce vis ciudat sau cosmar ai avut?

Succes! happy

6 răspunsuri:
| LittleMissCupcake a răspuns:

Am visat intr-o noapte ca tata a alunecat si i-a căzut un ochi laughing iar eu am chemat-o repede pe mama. Ea cand a văzut era foarte calma, la fel si tata. Pur si simplu a luat ochiul de pe podea si i l-a pus la loc laughing. Atunci eu am început sa cred ca (in timpul visului) ca acela era un vis. Atunci l-am întrebat pe tata (tot in vis), daca era vis sau realitate laughing.Si el a zis ca sigur nu e vis, ca lucruri din astea se intampla frecvent laughing
Intr-altul am visat ca eram vecina cu o familie foarte unita formată din mama, tata, o fetița si un baietel. Si fiind atât de unita imi plăcea sa-i urmăresc pe geam. Si intr-o seara fetița scoate de nu stiu unde un pistol. Ii impusca pe părinții ei si pe fratele ei, apoi ma vede si pe mine, iar eu atunci am observat ca nu ma mai puteam misca si m-a împușcat... Si m-am trezit... Ciudat, nu?
Am mai avut un vis care pur si simplu m-a speriat extrem de tare, dupa ce m-am trezit am început sa plang. Mergeam cu mașina cu părinții mei si dintr-o data intram pe un pod care nu avea bariere de protecție... Si atunci mașina a căzut peste pod. Pe mine m-a speriat atât de tare pentru ca era foarte realist. Cand vedeam cum o sa cad in rau si nu puteam face nimic si pur si simplu realizam ca in câteva momente o sa murim!
Dar cel mai ciudat a fost in noaptea in care a murit Michael Jackson. Pana atunci nici măcar nu știam exact cum arata, nu știam cantecele sale etc. Ma rog, era un serial la care absolut TOȚI oamenii de pe planeta se uitau, cu excepția mea. Am uitat sa menționez ca personajul principal al filmului era M.J. si era un,, mort viu". Nu juca rolul unui mort viu, așa era el. Iar intr-o zi apare la ușa casei mele ca sa ma omoare ca nu ma uitam la filmul sau. Iar dimineața am aflat ca a murit straight face
Si am avut mult mai multe, dar astea ar cam fi cele mai ciudate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îmi pare rău dar până acum nu am fost în stare să ţin minte niciun vis/coşmar. D:

| LiimeXdx a răspuns:

Foarte ciudate. Am visat ca eram intr'o casa bantuita cu prietenul meu laughing Si cineva tot ne urmarea.Peretii erau verzi, geamurile sparte, perdelele rupte si pline de sange, podeaua scartia.
Si tot alergam sa plecam de acolo da nu mai stiam unde e iesirea Apoi intr'un sfarstie am gasit-o.Am plecat si gata.

Apoi intr'o noapte am visat ca mergeam cu masina la sat...si pe marginea drumului am vazut o casa...si pe acoperisul casei era un schelet cu o coasa in mana si avea ochii in flacari era imbracat cu o pelerina toata rupta gri cu sange pe ea.
Apoi...am ajuns la sat...totul a fost bine, iar cand am plecat inapoi acasa am vazut un bloc si ca la un apartament a dat fulgerul in geam si l-a spart apoi s-a facut ca o gaura neagra deasupra blocului si a inceput sa fulgere.
de multe ori visez ca, cad intr'o gaura neagra sau visez 2 catelusi intr'un cos cu iarba.
Am niste vise foarte ciudate dar de multe ori ma trezesc brusc ca imi suna alarma de la telefon ca sa merg la scoala si nu mai imi amintesc nimic din vis.

| anonim_4396 explică (pentru LiimeXdx):

Jalnic! Ai dat copy-paste, am citit intrebarea respectiva.

| PublicName330 a răspuns:

Cosmaruri:
1) Gaura pe un deget/mana
2) Excavator cu picioare condus de un om care distrugea casa
3) Auzul/vazul cainilor sau lupilor

Am avut si vise ciudate, dar frumoase:
1. Am visat ca tatal meu se ducea la munca langa spalatoria auto, si cand am pus mana pe o piatra mi-a tremurat tare. Masina s-a teleportat fara motiv langa magazine fructe-legume, ciudat, nu am vazut ca o masina sa se teleporteze in alt locwinking. Apoi copii au condus masina, ciudat, erau de inaltime 45-60 cm si varsta de 12-13 ani.
2. Eram in casa cu telefonul, si in mod misterios m-am teleportat in taxi, care se numea Jumper din Burning Rubber 3.
3. Tatal meu are in realitate un Dacia SuperNova, dar am visat ca are un Logan, si iarasi s-a teleportat, dar langa spalatorie, cam intre spalatorie si cale ferata.
4. Am visat ca erau semne publice la poarta mea, ciudat, doar in zone publice exista sau pe autostrazi.
5. Am visat ca in San Andreas Multiplayer, din 500 de playeri erau 999, ciudat, nu se poate 999/500.
6. Am visat ca eram in Constanta in jocul GTA
Cam atat am visat.

| Sebastian_Dascalu_1998 a răspuns:

Am avut multe cosmaruri dar cel mai mare cosmar a fost
Visam ca eram intr un sicriu si diavoli taiau capu familiei mele ei diavolul ma inmormanta toate intr un vis de mai multe ori l-am avut