| a0u1 a întrebat:

Salut.
Eu nu mai vreau sa mananc in viata mea nimic care contine zahar, acum voiam sa mananc ceva saratele si am vazut ca scrie ca contine 3 g zaharuri...
Afecteaza cu ceva? Mi s-a spus ca zaharurile nu au legatura cu zaharul, e adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zaharurile = inseamna zahar, 3 grame nu e nimic, din surse naturale e ok, fructe, legume

| Raven a răspuns:

Citește aici
https://www.cristianmargarit.ro/2018/02/diferenta-dintre-zahar-si-zaharuri/
Oricum, o alimentație sănătoasă ar trebui să excludă produsele super procesate, din comerț.

| Sorin7777 a răspuns:

Da e bine si eu mananc numa miere de la stupii mei naturala dar nu intra in extrema poti manca saratele nu zaharul putin strica ci amelioratori si eurile