| Ionita_Alin_2000 a întrebat:

Ieri am avut un accident la mâna dreapta mi-am prins degetul mic in usa la mașina și mi-am smuls unghia din rădăcina, am fost la spital la chirurgie plastica dar nu mi-au scos unghia doar m-au bandajat, precizez unghia este smulsa din rădăcina se mai tine doar in fata, va pica singura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Da, este posibil sa ai o "unghie" diferita acum, care nu o sa mai aibe acelasi aspect. Nu o sa mai fie o unghie osoasa ca inainte.

| Ionita_Alin_2000 explică (pentru Emazio):

Ast nu ar fi o problema eu oricum am unghiile foarte mici. Eu voiam sa știu doar dacă o sa mi se refacă far operatie

| Ionita_Alin_2000 explică (pentru Emazio):

A început sa îmi Curca un lichid galben poate fi ca s-a infectat?

| 987654312 a răspuns:

Recomand sa nu mai stai bandajat, vei tine unghia la căldură! Asa am facut si eu si s-a vindecat mai greu.Las o libera si in 2 saptamani vei fi ca nou!
Funda?

| AlexPPS a răspuns:

Da, si in aprox o luna, o sa ai alta, ca noua. Unghia ce creste acum o va impinge pe cea lovita si va cadea