| Maney31 a întrebat:

Buna, acum mai bine de 2 saptamani am avut un accident de munca. M-am turtit la degetul de la mana, dupa care am fost la spital unde mi-au pus copci in deget si au scos unghia. Copcile au foat scoase saptamana asta, in cat timp ar trebui sa creasca iar unghia? Deja s-a prins scoarta in locul acela.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1 mm pe lună.

| Andreeush a răspuns:

Depinde, cam în vreo 4-5 luni.

| Roxana19928 a răspuns:

Am avut si eu o unghie smulsa, mi-a crescut in aproximativ 4 luni complet, depinde de cat de repede iti cresc tie unghiile de fel

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Minim 6 luni