| Kristinake a întrebat:

Salut, ieri am primit vaccin la scoala,am 15 ani.Au spus ca e obligatoriu,in fine,la toti colegii le-au trecut,insa pe mine ma doare muschiul si e cam insuportabil,e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Probabil te-ai încordat când ți-a făcut injecția. Pune niște gheață, oricum într-o săptămână maxim, trece de la sine.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav, grav. Probabil te-ai incordat cand ti-a facut vaccinul sau poate nu...Ti-a fost frica?happy

| AnnaGabriela a răspuns:

Esti in clasa a 8-a?

daca e vaccinul ala, si pe mine m-a durut cam o saptamana si nu am fost singura din cls

| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia ai face bine sa pui compres rece