| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Ieri am tot ridicat si aruncat cărămizi cu o mana, ce-i drept erau destul de grele si trebuia sa le prind cu ambele maini. Din dimineața asta daca ridic degetul mare de la mana dreapta sus simt o durere ca o înjunghiere aici între deget si încheietura. Nu e rosu, nu e umflat, nu doare decât daca fac acea mișcare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Naspa sa fii slab. Alții ridica greutăți și n-au nimic.

| BuGsstormbunny explică (pentru Catrice):

Nu e vorba de asta, dar când ridici cu o mana un lucru greu o cam forțezi. Nu ma dau nici cel mai slab din lume, nici cel mai fortos. Plus de asta, a trebuit sa arunc acea cărămidă undeva pe un loc mai înalt, nu lângă mine.

| Catrice a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Totuși,ce cărămizi erau alea de erau asa grele tor nu știu... aveau juma de metru lungime, 30cm înălțime cumva?!

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Am pățit și eu. Cum zicea și utilizatorul de mai sus, ți-ai forțat mâna. În câteva zile îți revii.

Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns:

Locul dintre degetul mare si degetul arătător. Incercam sa masezi si sa apeși acest spațiu. Sa simti o durere.