| Andreea_Deaa_1994 a întrebat:

Am si eu o micuta intrebare care suna asa : Ieri, mi-am luxat sa spun asa degetul mic de la mana dreapta. Nu stiu exact ce a patit dar pot spune ca este umflat, este vanat si stramb! Ma doare degetul impreuna cu incheietura care este si ea putin umblata. Intrebarea este merita ghips pentru atat? sa ma duc la spital? sau e doar o banala lovitura si va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Eu as zice sa mergi la spital si sa consulti un doctor asa el va sti daca ai nevoie sau nu de ghips.

| MihaiGe a răspuns:

Trebuie ghips deoarece este umflat si degetul si încheietura, nu lasă totul așa, mai bine fa ceva preventiv, este mai bine așa.

| Andreea_Deaa_1994 explică:

Umflata * scuzele mele.